Nejen po koupeli jako v bavlnce

Bez ručníků a osušek se neobejde snad žádná domácnost. Do čeho by se také její členové utírali, že? Poradíme vám, na základě jakých kritérií vybrat ty na dotek nejpříjemnější. A co udělat pro to, aby takové zůstaly pokud možno co nejdelší dobu.

Ne všechny ručníky a osušky, jež jsou k mání v obchodní síti, jsou samozřejmě kvalitní. I když narazíte na prvotřídní výrobek, jeho koupí to rozhodně nekončí. Jedině, pokud svým ručníkům dopřejete luxus v podobě náležité péče, se vám odmění. Budou měkoučké tak, že je budete chtít používat i k jiným účelům, než je sušení rukou či celého těla. Jednoduše budete mít sto chutí se do nich jen tak zabořit. Jako když se štěně zavrtává pod peřinu svého majitele.

Vybíráme kvalitní ručník a osušku

V první řadě si určete jejich účel. Budete je používat jen v soukromí své koupelny, nebo s nimi také vyrazíte na dovolené na pláž? Ve druhém případě sahejte po speciálních plážových osuškách, jež jsou samozřejmě jiné než ty, do kterých se s oblibou balíme po relaxační koupeli ve své vlastní koupelně. A to jak svým designem, jenž přeci jen může být o něco výraznější, ale především gramáží a délkou vláken.

Gramáž a délka vlasu

Poslední dva pojmy jsou pro kvalitu ručníků a osušek klíčové. Pokud se sušíte osuškou s gramáží 450 g/m², můžete si být jisti, že svému tělu dopřáváte to nejlepší. Tzv. nadýchatelnost pak určuje délka a kvalita vlasu. Ten musí být dostatečně měkký a disponovat patřičnou savostí. Snad každý máme v živé paměti ručníky z dob minulých, po jejichž utření z nás kapala voda. To dnes již nehrozí.

Koupí to nekončí

Naopak. Koupí to teprve začíná. Aby si ručníky a osušky po celou dobu vašeho užívání udržely všechny své kvality, musíte o ně, jak jsme se již zmínili, s láskou pečovat. Ihned po koupi, a to před jeho prvním použitím je vyperte a nechte vysušit. Klidně dvakrát za sebou. Nelekněte se, pokud se trošku srazí či trošku zežmolkovatí. Jejich kvalita tím neutrpí.

Nepoužívejte aviváž!

Pečlivě vybírejte prací prášek a nepřehánějte to s jeho množstvím. Při praní barevných ručníků používejte spíše gel. Zřejmě se domníváte, že měkkost ručníku zajistí aviváž. To je zažitý omyl, tak tomu není. Aviváž má na ručníky zcela opačný efekt.

Nesušte na radiátorech

Stejně tak se vyhněte sušení na radiátorech, na nichž svou osušku snadno přesušíte. Výsledkem tak budou polámaná vlákna. Lépe v tomto smyslu ručníkům svědčí sušičky. A dobrá zpráva pro hospodyňky, které nerady žehlí: ručníkům nesvědčí ani žehlička. Mnohem víc jim prospějete, když je do poličky uložíte nevyžehlené.

Foto: https://www.rodinnebaleni.cz/eshop-plazova-frote-osuska-cabana-peprmintova-100×150-cm.html

0 thoughts on “Nejen po koupeli jako v bavlnce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *